De voorwaarden voor het ontvangen van een aanvullende beurs, dus bovenop je basisbeurs, zullen waarschijnlijk veranderen. Hier onder de veranderingen uitgelegd:
| Weigerachtige of onvindbare ouders |
SelecteerToon> |
Studenten met weigerachtige of onvindbare ouders krijgen niet langer meer een aanvullende beurs. Deze regeling was bedoeld voor studenten die om hele goede redenen hun ouders niet meer spreken of waarvan de ouders niet te vinden zijn. Het afschaffen van de regeling geldt voor zowel masterals bachelorstudenten.
|
| Inkomensdaling ouders |
SelecteerToon> |
Het wordt eenvoudiger om een aanvullende beurs aan te vragen wanneer je ouders in inkomen dalen. Er wordt dan niet meer gekeken naar het inkomen van je ouders van twee jaar geleden, maar van 1 jaar geleden. Bij minimaal 15 procent daling, wordt de aanvullende beurs verhoogd. Wanneer je ouders in inkomen achteruit gaan, wordt het gemakkelijker om een aanvullende beurs aan te vragen.
|
| Partnertoeslag |
SelecteerToon> |
Studenten met kinderen en een financieel afhankelijke partner krijgen per 1 september 2012 geen partnertoeslag meer.
|
| Aanvragen of wijzigen studiefinanciering |
SelecteerToon> |
Wanneer je te laat bent met het aanvragen of wijzigen van je studiefinanciering, kan je dit gedurende het betreffende studiejaar nog doen. Je krijgt dan de studiefinanciering die je in dat jaar had moeten ontvangen met terugwerkende kracht. De reisvoorziening kan je niet met terugwerkende kracht ontvangen.
|
Bron: ISO, LSVb, LKvV